Categories
Tech

Samsung pritet të sjellë në treg katër modele Galaxy Note 10

Spekulimet e shumta të Galaxy Note 10 kanë vënë në dukje se Samsung ofron më shumë se një fablet të ri të madh këtë vit – megjithëse modelet mund të mos jenë aq rrënjësisht të ndryshme sa që mendohej më parë.

Sipas raportit të fundit të SamMobile, linja Galaxy Note 10 do të përbëhet nga dy variante kryesore me numrat e modelit SM-N970 dhe SM-N975.

Përtej kësaj, duket se do të ketë edhe dy versione 5G të Galaxy Note 10, SM-N971 dhe SM-N976, megjithëse është e paqartë se sa ndryshe do të jenë ato nga dy modelet kryesore. SM spekulon se dallimi kyç do të jetë shpejtësia e të dhënave 5G në tregjet e zgjedhura.

Samsung zakonisht organizon një ngjarje të lansimit të Note përpara konferencës teknologjike IFA në Berlin. /Telegrafi/

Categories
Tech

Samsung Galaxy Core Advance, telefoni më i ri në treg

Samsung-Galaxy-Core-AdvanceSamsung ka prezantuar telefonin e ri inteligjent të familjes Galaxy, Galaxy Core Advance 4.7-inç.Për të mos u ngatërruar me telefon 4.3-inç me emrin Galaxy Core të prezantuar në maj, pajisja e re Android vjen me një procesor dual-core 1.2GHz, 1GB RAM, 8GB memorie të brendshme (që zgjerohet deri në 64GB me anë të kartave microSD), një kamerë 5 -megapikselë dhe një bateri 2.000 mAh.

Butonat fizike për funksionet më shumë ose më pak standarde të Android – menyja, shtëpi dhe mbrapa – janë detaje që e bën atë të ndryshëm nga shumica e telefonave në familjen Galaxy.

Galaxy Core Advance vjen me sistemin Android 4.2 dhe mbështet Wi-Fi, USB 2.0, BT 4.0 dhe HSPA. Pajisja do të vijë në dy ngjyra, blu e errët dhe në të bardhë dhe do të jetë në dispozicion në fillim të vitit të ardhshëm me një çmim ende të pazbuluar.