Si të gatuajmë një tavë pule të shijshme?

Si të gatuajmë një tavë pule të shijshme?

Një tavë pule e shijshme me perime do të mbetet ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve… Darka shpesh herë konsiderohet për shumicën e shqiptarëve që vakt që duhet kaluar me ushqime të shpejta dhe të lehta. Ndërkaq, një pjesë tjetër e tyre, nga angazhimet profesionale dhe jo vetëm, darkën e konsiderojnë si vaktin më…

Një sallatë jeshile ndryshe nga të tjerat

Një sallatë jeshile ndryshe nga të tjerat

Sallatë jeshile me shegë dhe finok Sallata jeshile është një nga sallatat më të përdorura, më të përshtatshme për të gjitha kategoritë e ushqimeve dhe nga më të shëndetshmet. Por për ta bërë sa më interesante dhe më pak të mërzitshme sallatën tuaj jeshile, mund të aplikohen disa kombinime me produkte të tjera për t’i…

Lazanja

Lazanja

Si përgatitet Lazanja? Përberesit: 1 kg salcë me mish të grire ragu 800 ml salcë beshamel 1 kg peta për lasagna të gateshme 100 gr djath kaçkavall të grirë pak gjalpe Udhëzimet: Keto masa jane te llogaritura per 3-4 shtresa ne nje tave drejtekendeshe ose katrore. Si fillim coni ne nje tenexhere te thelle ujin…

Fileto peshku me vezë

Fileto peshku me vezë

Përbërësit: Fileto nga 1 për person, limon një kokërr mesatare, kripë, piper, majdanoz 1 tufëz, fletë dafine 2 deri 3 gjethe, vaj ulliri 2 deri 3 lugë gjelle, 2 kokrra vezë, 1filxhan qumësht ose ujë, vaj për skuqje 2 deri 3 filxhan kafeje, garniture sipas dëshirës Metoda e pregatitjes Fileta e pastruar nga halat e…

Tavë kosi

Tavë kosi

Përbërësit për tavë kosi: 500 gr mish qingji apo mish vici 1 lt kos ½ e filxhanit të kafës, oriz, 3 vezë 2 lugë supe, miell kripë dhe piper sipas dëshirës     Metoda e pregatitjes: Mishi duhet të lahet, fshihet, të pritet në racione dhe të vihet në një tavë, ku duhet të hidhet…