Kombëtarja bëhet me trajner të ri / Edy Reja vjen pas Panuccit

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll. Ai do të jetë Edy Reja, ndërkohë që prezantimi pritet të bëhet në ditët në vijim. Tekniku italian, me një eksperiencë të gjatë drejtimi ekipesh në Serie […]

Fitorja Shqipëri VS Qipro (Video), De Biazi: Ishte e rëndësishme

Presidenti Armand Duka shprehet i kënaqur për fitoren Shtator 10, 2012 / Nuk është kjo fitorja e parë e Shqipërisë në eliminatore. Madje, nuk është e para në ndeshjen e parë. Të mos harrojmë triumfet ndaj Rusisë dhe Greqisë, sa për të përmendur dy. Veçse, çdo sukses është i veçantë, ndërsa trajneri kuqezi, Xhani De […]