Si vendosen mjetet në një tavolinë ngrënie?

A e dini ju mund të komunikoni me shenjat tuaja pa thënë një fjalë? Kjo vlen edhe në kuzhinë. Mënyra se si ne shtrojmë tavolinën, mjetet që përdorim, arredimi etj. janë elementet që bëjnë që prezantim të mirë..ose e kundërta. Mësoni këtu se cilat janë pozicionet për mjetet e tavolinës suaj ( luga, pirunjtë, thikat […]

Gaspaço Andaluzian

Gaspaço është një pjatë tradicionale spanjolle dhe shërbehet e ftohtë. Ashtu si një pjesë e mirë e gatimeve, ato gatuhen ndryshe në krahina të ndryshme. Më poshtë do të gjeni versionin andaluzian të këtij gatimi. Një recetë vërtetë e këndshme dhe e shpejtë. Përbërësit: 1 qepë 1 spec ½ kastravec 1 thelpi hudhër 4 domate […]

Salcë bazë për makarona

Si përgatitet një salcë makaronash? Mund t’ju ketë ndodhur shpesh të blini ato kavanozët e gatshëm me salcë për makarona. Nuk ka asnjë problem, por ju tashmë mund të bëni në vetë në shtëpi salcë makaronash, ta konservoni dhe t’i ktheni makaronat në ushqimin më të shpejtë. Përbërësit: 2 karrota 1 kokërr qepë 3-4 thelpinj […]