Categories
Këshilla Kuzhina

Probleme me virozat dhe gripin? Luftojeni me këtë lloj supe

Ftohja dhe gripi nuk kanë një kurë të përcaktuar. Kurat popullore të praktikuara në shtëpi janë po aq të përhapura sa vetë sëmundja.

Gripi dhe virozat sjellin shqetesime tek pjesa më e madhe e njerëzve dhe ju krijojnë probleme gjatë jetës së perditshme.

Krahas ilaçeve për ta kuruar, më poshtë ju rekamondojmë një lloj supe të thjeshtë të përgatitur në shtëpi me pak përbërës por që funksionon si një medikament i blerë në farmaci në trupin tuaj.

Në dallim nga ilaçet që blejmë kjo supë nuk ka efekte anësore dhe organizmi ynë siguron mbrojtjen e duhur nga gripi dhe virosat e stinës.

Përbërësit:

2 lugë margarinë, 2 thelpinj hudhër, 2 gjethe dafine, 100 gr mish i bardhë pule, pak kripë, 200 ml qumësht, 400 ml ujë, 1 lugë çaj piper i zi, 1 lugë gjelle vaj ulliri.

Përgatitja:

Në një tigan hedhim margarinë dhe thelpinjtë e hudhrës dhe i fërgojmë pak sa të lëshojnë aromën (të sigurohemi të mos digjen sepse jep shije të hidhët dhe aromë jo të këndshme), pastaj shtojmë qumështin, gjethet e dafinës dhe kripën.

Kjo masë zihet për 10 minuta, pastaj shtohet mishi i grirë imët i pulës dhe 400 ml ujë dhe zihet derisa të zbutet mirë mishi. Pastaj mund ta miksojmë në mënyrë që të bëhet një masë kremoze dhe nëse trashësia e supës është e dendur mund të shtojmë akoma ujë, piper të zi dhe vajin e ullirit. /noa.al/

Categories
Shtëpia

Ide për ndryshimin e kuzhinës

Stilet subway, me banakun në qendër të kuzhinës janë ndër më modernët dhe të kërkuarit. Gjithashtu, ide të tjera janë kuzhinat suedeze, me lule dhe dru të ndërthurur në arredim. Kuzhinat klasike tërësisht dru kafe, nuk ikën kurrë nga moda dhe kërkesat. Mos harrojmë edhe kuzhinat moderne , shumë ngjyra, shkëlqim etj.

Categories
Kuzhina

Si përgatitet turshi panxhari i kuq: Sallata më e shëndetshme në botë!

Panxhari i kuq është perime shumë e shëndetshme, e cila përdoret në kulinari dhe në mjekësi.

Është i pasur me vitamina, thartirë folike dhe me kompleksin e vitaminave B (B2, B6), ndërkaq nga mineralet përmban natrium dhe kalium, por përmban edhe jod.

Më e freskët është me fletë të cilat rikujtojnë panxharin. Nëse nuk keni të freskët, panxhari i kuq mund të jetë i vjetër edhe 2 – 3 javë, ndërkaq kur e zgjidhni, zgjidhni ato që kanë mish, fruta të forta ngjyrë të zjarrtë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

  • 5 kg panxhar të kuq,
  • 500 ml uthull,
  • 2 l ujë,
  • 60 g krip,
  • 80 g sheqer,
  • 1 qese e vogël konservans

Përgatitja:

Panxharin e kuq lajeni, hiqjani majat nga të dyja anët.

Rendisni në tenxhere të madhe dhe të thellë, qitni ujë.

Duhet të kenë mjaft ujë sepse duhet të zihen gjatë, së paku 2 orë.

Categories
Kuzhina

Brusketa me hudhra

Brusketa me hudhra. Brusketat janë tashmë një ndër recetat më të lehta për t’u realizuar dhe ndër më të shijshmet për të gjithë ne. Sidomos kur nuk ke në plan të gatuash diçka të rëndë për darkë apo edhe kur keni uri pasditeve kur ktheheni nga shkolla, puna etj.

Sot do të ndajmë me ju recetën e një ndër brusketave më të pëlqyera në të gjithë botën.. ajo me hudhra.
Hudhra njihet si një ndër “recetat” kundër shumë sëmundjeve, duke iu referuar burimeve popullore dhe kurave të ndryshme.

Megjithatë, edhe përdorimi i tyre në kuzhinë është tepër i zakontë.

Përbërësit:

Feta buke të bardhë
Vaj ulliri
Majdanoz
Hudhra
Djathë kaçkavall ose parmixhan

Përgatitja:

brusketa me hudherMarrim fetat e bukës dhe i vendosim në një tavë, duke mos harruar vendosjen e një fijeje letër alumini kuzhine poshtë tyre. Për gatimin e brusketave, numri i fetave të bukës mbetet sipas dëshirës suaj, mesatarish në një tavë vendosim 5 të tilla.

Marrim dy thepinj hudhër dhe pasi i qërojmë, i fusim në një grirëse perimesh (ose i shtypim ato në mungesë të grirësit) dhe shtojmë më pas vaj ulliri natyral, gjethet e majdanozit.

Pasi përzjerja të jetë realizuar sic duhet, e shtrojmë atë në fetat e bukës dhe në fund, para se tavën ta fusim në furrë, shtojmë djathin e grirë kaçkavall ose më e preferuar mbetet djathi parmixhan.
Furrën pregatiteni më parë ne një temperaturë 150-180 gradë dhe pjekja nuk zgjat më tepër se 15 min.
Ju bëftë mirë!

Categories
Kuzhina

Si t’i qërojmë lehtësisht portokallet?

Portokallet nuk janë thjesht fruta të pëlqyer nga të gjithë, por edhe të bezdisshëm kur duam t’i qërojmë.

Thuajse të gjithë ne e dijmë rutinën: marrim thikën, fillojmë të presim lekurën në disa pjesë dhe pastaj t’i “zhveshim” ato me duar.

Tashmë, ekspertët japin një formë të re se si t’i qërojmë lehtësisht portokallet.

Ndiqni videon për më tepër: