Maskë me kakao. Ja efektet e shkëlqyera antirrudhë

A keni dëgjuar maskë më të shijshme për fytyrën se ajo me kakao? Lajmi i mirë nuk është vetëm një; përveçse e shijshme, maska mund të përgatitet lehtësisht edhe në shtëpi. Harroji ato që ke dëgjuar më parë! Çokollata nuk të shkakton puçra dhe mund t’ia vërtetosh vetes këtë me maskën me kakao, për të […]

Si zhduket zbokthi në flokë?

Dëshironi flokë pa zbokth, me shkëlqim dhe të padëmtuar? Atëherë provojeni këtë maskë, të bërë vetë në shtëpi, me përbërës lehtësisht të gjetshëm. Përbërësit: 1-2 filxhana kos 1/2-1 filxhan vaj ulliri Kjo maskë ju jep shkëlqim dhe butësi flokëve tuaj, njëkohësisht është shumë efektive për zhdukjen e zbokthit. Bëjeni dy herë në javë, mbajeni 30 […]

Maska me mjaltë për fytyrë perfekte

Fytyra është pjesa më dukshme e jona. Është ajo që na prezanton me të tjerët dhe për këtë arsye duhet që të jemi gjithmonë në pamjen tonë më të mirë. Por shpesh fytyra mund të ketë shumë probleme që vijnë nga yndyra e tepërt apo nga plurat që gjejmë sapo dalim nga shtëpia. Më poshtë […]

Maska për flokë të shëndetshëm

Përkujdesja personale është thelbësore për bukurinë tuaj. Flokët, fytyra dhe trupi kërkojnë çdo ditë një kujdes të veçantë. Shumë i drejtohen klinikave apo edhe salloneve të bukurisë, por ne sot do t’ju japim disa zgjidhje më ekonomike dhe shumë praktike. Do t’ju tregojmë dy maska për flokë të shëndetshëm që mund t’i bëni vetë në […]