Merr fund dilema/ Putin vendos për të ardhmen…

Merr fund dilema/ Putin vendos për të ardhmen…

Vladimir Putin ka deklaruar se synon që të fitojë një tjetër mandat 6-vjeçar si President i Rusisë, duke i dhënë fund spekulimeve për një tërheqje të mundshme nga gara e ardhshme presidenciale. 65-vjeçari është në pushtet që prej vitit 2000, disa herë si President apo Kryeministër. Nëse Vladimir Putin fiton zgjedhjet e Majit 2018, atëherë…

Rusi, Erdogan dhe Putin bisedojnë për luftën në Siri

Rusi, Erdogan dhe Putin bisedojnë për luftën në Siri

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takohet javën e ardhshme në Soçi, me presidentët e Turqisë dhe Iranit, për të diskutuar për luftën disa vjeçare civile në Siri, kanë njoftuar sot përfaqësues të Kremlinit. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, u tha reporterëve se Putini, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe presidenti i Iranit,…