Një sallatë jeshile ndryshe nga të tjerat

Një sallatë jeshile ndryshe nga të tjerat

Sallatë jeshile me shegë dhe finok Sallata jeshile është një nga sallatat më të përdorura, më të përshtatshme për të gjitha kategoritë e ushqimeve dhe nga më të shëndetshmet. Por për ta bërë sa më interesante dhe më pak të mërzitshme sallatën tuaj jeshile, mund të aplikohen disa kombinime me produkte të tjera për t’i…

Patate Savoiarde

Patate Savoiarde

Patate savoiarde janë një ide shumë e mirë si shoqëruese e mishit, apo si pjatë mesore. Është një pjatë e shëndetshme, shumë e përshtatshme për fëmijët dhe që kërkon një impenjim minimal. Përbërësit: 1 kg patate 200 gr djath emental/djath tjetër që shkrin 150 gr gjalp 1 gotë qumësht Kripë Përgatitja: I presim patatet në…

Thinja? Ja një mënyrë natyrale për t’i zhdukur

Thinja? Ja një mënyrë natyrale për t’i zhdukur

Problemi më i madh i femrave është dalja e thinjave. Ndaj një industri e tërë botërore shfrytëzon këtë fakt duke prodhuar miliarda produkte me kimikate për të ngjyrosur flokët, ku kryesisht femrat i përdorin për të zhdukur thinjat. Por në vend që të përqendrohemi gjithnjë e më shumë tek industria, është koha të kthejmë kokën…