Rusi, Erdogan dhe Putin bisedojnë për luftën në Siri

Rusi, Erdogan dhe Putin bisedojnë për luftën në Siri

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takohet javën e ardhshme në Soçi, me presidentët e Turqisë dhe Iranit, për të diskutuar për luftën disa vjeçare civile në Siri, kanë njoftuar sot përfaqësues të Kremlinit. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, u tha reporterëve se Putini, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe presidenti i Iranit,…

FOTO / ‘Delfini i Zi’, burgu rus që strehon vrasësit serialë, kanibalët dhe terroristët

FOTO / ‘Delfini i Zi’, burgu rus që strehon vrasësit serialë, kanibalët dhe terroristët

Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka një që është edhe më i vështirë se pjesa tjetër. I quajtur “Black Dolphin”, ky burg i sigurisë së lartë në kufirin me Kazakistanin, strehon kriminelët më brutalë të vendit, duke përfshirë vrasësit serialë, kanibalët dhe terroristët. “E vetmja mënyrë për të shpëtuar nga ky ferr, është…