Browsing Tag

shendetshme

Maska me mjaltë për fytyrë perfekte

Fytyra është pjesa më dukshme e jona. Është ajo që na prezanton me të tjerët dhe për këtë arsye duhet që të jemi gjithmonë në pamjen tonë më të mirë. Por shpesh fytyra mund të ketë shumë probleme që vijnë nga yndyra e tepërt apo nga plurat…

Aurora – makarona me pana rozë

E sigurt që pasi t’i provoni, nuk do të ndaleni dot së shijuari sërish. Lexoni këtë recetë kaq të shijshme "Aurora - makarona me pana rozë": Përbërësit: 500 gr makarona 200 ml pana kuzhine 3-4 copë djath bebe ½ gotë qumësht 1 lugë…

Maska për flokë të shëndetshëm

Përkujdesja personale është thelbësore për bukurinë tuaj. Flokët, fytyra dhe trupi kërkojnë çdo ditë një kujdes të veçantë. Shumë i drejtohen klinikave apo edhe salloneve të bukurisë, por ne sot do t’ju japim disa zgjidhje më ekonomike dhe…