Browsing Tag

teater

Dy çamarokët

Data: 08/03/2015 Orari: 11:00 to 12:00 Teatrin e Metropolit, në sallën “Çehov” Dy çamarokët është shfaqja për fëmijë në Teatrin e Metropolit e cila vjen në skenën e këtij teatri ditën e diel, ora 11:00, në sallën “Çehov”.…
Read More...

PerFormaNca

Monodrama PerFormaNca vjen në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” në datat 5 e 6 mars, ora 19:00. Autori i kësaj monodrame është Odise Kote dhe do të interpretohet nga Marsias Lila nën regjinë e Edlira Bahollit.…
Read More...

Djemtë Gazmorë

Djemtë Gazmorë fokusohet mbi marrëdhënien e dy ish-aktorëve të shquar të estradës, një gjini tashmë e zhdukur. Uilli Klark (Robert Ndrenika) dhe El Ljuis (Viktor Zhusti), të mbiquajturit “Djemtë Gazmorë”, kanë luajtur për 43 vjet me radhë…
Read More...