Maska për flokë të shëndetshëm

Përkujdesja personale është thelbësore për bukurinë tuaj. Flokët, fytyra dhe trupi kërkojnë çdo ditë një kujdes të veçantë. Shumë i drejtohen klinikave apo edhe salloneve të bukurisë, por ne sot do t’ju japim disa zgjidhje më ekonomike dhe shumë praktike. Do t’ju tregojmë dy maska për flokë të shëndetshëm që mund t’i bëni vetë në […]

Kroasante

Përbërësit për kroasante: 3 vezë 3 lugë sheqer 200 gr gjalpë 1 gotë qumësht 700 gr miell lëkurë limoni majë birre nutella, ose recel Përgatitja: Përziejmë të gjithë përbërësit dhe formojmë një top. E lemë për gati një orë sa te vijë brumi. E ndajmë topin në disa topa të vegjël dhe me secilin top […]