‘Top Awards’, Tayna dhe Don Phenom rimarrin fronin
Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Duket se kreu ndryshon brenda vetes, megjithatë ndryshime të vogla në listë bëjnë diferencën.

Ndryshe nga java e kaluar ku “Ni Milion Rrugë” e Unikkatil mbante vendin e parë, këtë javë ky projekt muzikor kaq shumë i pëlqyer, i ka lënë vendin edhe një herë tjetër, Tayna-s dhe Don Phenom me “Columbiana”.
Ndërkohë që “Ni Milion Rrugë” ka zbritur me dy pozicione duke u renditur i treti, rivalët e tij rimarrin fronin duke u ngjitur në vendin e parë.

E suksesshme gjithashtu rezulton edhe prurja më e re e Alban Ramosaj “A Thu Pse”, e dyta e trilogjisë “Hiraeth” që për këtë javë është ngjitur me një pozicion duke u renditur e dyta në listë.

Kjo është padyshim java e reperes nga Kosova, Tayna e cila qartazi ka pushtuar ‘Top 5’ me projektet e saj muzikore.

Ajo i ka rezistuar vendit të katërt ashtu si javën e kaluar me “Shqipe” ndërkohë që prurja e saj më e re, “Fake” është ngjitur me 6-të pozicione duke zënë vendin e pestë.

Këtë pozicion javën që lamë pas e mbante Butrint Imeri me “Alea” i cili edhe pse ka humbur një pozicion vazhdon të mbetet në zonën e nxehtë.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
News Reporter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *