Travel

Turqi / Bursa, qyteti i 5-të më i shëndetshëm në botë

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Qyteti Bursa në Turqi është renditur i 5-i në listën e qyteteve më të shëndetshme në botë për të jetuar.

Sipas kompanisë “Numbeo”, e themeluar nga inxhinierë programues të Google për të bërë anketa dhe nxjerrë statistika, Bursa zë vendin e 5-të në listën e qyteteve më të shëndetshëm të botës, ku janë përfshirë gjithsej 199 qytete.

Listën e kryeson qyteti Chiang Mai nga Tajlanda, në vend të dytë vjen Glasgow nga Anglia dhe i treti është Seuli nga Koreja e Jugut.

Përveç Bursës nga Turqia në këtë listë kanë hyrë edhe 3 qytete të tjera.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here