VIDEO/ Bllokohet gomonia me 5 milionë euro kanabis, arrestohen 2 skafistë shqiptarë
Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Policia italiane ka bllokuar një gomone me 500 kg kanabis që vlente 5 milionë euro dhe ka vënë në pranga dy shqiptarë. Mediat italiane njoftojnë se Guardia Di Financa dhe njesitë e Marinës italiane gjatë një patrullimi kanë pikasur një gomone të mbushur me një sasi të madhe kanabisi në Brindisi.

Gomonia me dy kontrabandistët u përpoq të ikte duke hequr qafe ngarkesën që kishte.

Por pa një ndjekjeje të shkurtër në det, dy kontrabandistët u kapën me 557 kg marihuanë të paketuara në 24 dëngje të mëdha. Nëse kjo lëndë narkotike do të shitej do të nxirrte 5 milionë euro fitime.

Të arrestuarit janë dy shqiptarë të moshës 32 dhe 27 vjeç.

Sipas mediave italiane, operacioni u krye në bashkëpunim me Policinë shqiptare dhe Njesinë e Policisë Kufitare të Guardia Di Finanza të stacionuar ën Durrës dhe oficerit ndërlidhës të Policisë shqiptare në Itali.

Që nga fillimi i vitit 2018, janë arrestuar 39 kontrabandistë dhe janë konfiskuar më se s16 ton marihuanë nga Guardia Di Finanza në Pulie si dhe 16 mjete lundrimi./SYRI.NET

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *