Zbulohet vdekja e 13-vjeçares në Tiranë: Fëmija vrau veten me çifte

Policia e Tiranës ka njoftuar sot se 13-vjeçarja Kasandra Brahaj, që humbi jetën nga plagët e armës së zjarrit dje, dyshohet se ka vrarë veten me çiften e të atit.

K. B., 13 vjeçe, që u gjet e plagosur me armë zjarri në shtëpinë e saj, u dërgua për ndihmë mjekësore në spital nga i ati, shtetasi Xh. B., por nuk arriti të jetonte. Pas ngjarjes, u ngrit një grup i posaçëm hetimor që në përfundim të veprimeve përkatëse hetimore dhe proceduriale si kqyrja e vendit të ngjarjes, trupit të të miturës dhe marrja e deklarimeve të familjarëve, i ka rezultuar se e mitura K. B., dyshohet të jetë vetvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e gjahut për të cilën shtetasi Xh. B., dispononte leje. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Comments are closed.